Feniks Metal Lazer Kesim

Kategori: Feniks Lazer Kesim | 0
    Lazer kesim aşamasında birinci öncelik teknik çizimin Autocad ortamında hazırlanmış olmasıdır. Autocad ortamında çizimi  hazır olan data lazer kesim için de uygun demektir. Lazer kesim için uygun olan bu data teknik departmanımız da ki çalışanlarımız tarafından kontrol edilir. ( açık kontur, çift çizgi, scala v.s. gibi) Burada kontrolü sağlanan teknik çizimler lazer kesim makinemizin programında bir takım işlemlerden geçilerek lazer kesim için uygun takım yolu oluşturulur.
     İkinci önemli aşama ise kesim için uygun sac plakanın hazırlanmasıdır. Müşterilerimizin istemiş oldukları lazer kesimler için en uygun ölçülerde, kalite standartlarına uygun pas yada sac plaka üzerinde çizik, deformasyon v.b. olumsuz etkilere maruz kalmamış saclar ayarlanıp kesim için uygun doğru ve seçim sonrası müşteri memnuniyeti de gözetilerek bu işlemler gerçekleşir.
     Üçüncü aşama seçilen sac plaka üzerine istenilen dataların yerleşimidir. Yerleşim lazer kesim için en önem arz eden etmenlerdendir Yerleşim sac plaka üzerinde en az fire verecek şekilde yapılmalıdır. Böylelikle kesilen ürün toplamı için daha az maliyet oluşacaktır.  Ekonomik açıdan düşünecek olursak  milli sermayeyi de en verimli şekilde kullanmış oluyoruz.
     Dördüncü ve son aşama uygun lazer kesim parametreleri ile uygun lazer ışınları ve ideal kesim hızlarıyla lazer kesim işleminin tamamlanmasıdır.
    Lazer kesim işlemi sonrasında kesilen ürünlerin eksiksiz müşterinin istediği adetlerde olup olmadığının kontrolü,kalite kontrollerinin yapılması, sevkiyata uygun biçimde paketlenmesi her ne kadar lazer kesim aşamasında yer almasa da dolaylı olarak bu aşamaların devamı olarak söylemek mümkündür.