Durmazlar Marka  3100 mm boy  10 mm kalınlığa kadar CNC büküm hizmetimiz vardır.

 

 

 

 

 

 

 

Abkant Büküm

Son zamanlarda teknolojideki ilerlemelerle beraber lazer kesim işlerinde artan hassas ve ince işçiliğin en güzel örneklerinden birçoğu artık CNC abkant büküm makineleri ile üretiliyor. Bilgisayarlar ve CNC otomasyon teknolojisinin bütünleşmesiyle, el işçiliğine gerek kalmaksızın daha detaylı ve daha seri hatasız üretime ulaşmayı sağlıyor. Çeşitli kalınlıklarda sac levha üzerinde yapılan bu işlemler için kullanılan cnc büküm yöntemi, dünyada da oldukça yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Abkant Büküm Nasıl Yapılır?

CNC Abkant büküm makineleri ile bükme işleminin nasıl yapıldığı birçok müşterinin merak ettiği konuların arasında yer almaktadır. Cnc abkant sistemi en basit dille sac bükme için kullanılan oldukça popüler bir yöntemdir. İnce yada kalın sac levhalar ayırt etmeksizin rahatlıkla kullanılabilir. Sistemi bu denli cazip kılan, hayatımızın her alanında var olan bilgisayarlı teknolojiyi içinde bulundurmasıdır. İşleyiş sürecine baktığımız zaman CNC büküm; sac bükme hızının ince işçilik noktasında ayarlanmasını sağladığı gibi, bükücü bıçağın ve bükülecek yerin denk getirilmesinde de hatasız başarı sağlamaktadır. Öyle ki, insan eliyle standart ve seri  bir biçimde yapılması pek de mümkün olmayan birçok işlem, CNC teknolojisi ve bilgisayar sayesinde CNC büküm makinesi ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

İmalat İmkanı

Bazı malzemede standart belirlenmesini isteyen ve aynı şekle sahip iki ürün arasındaki farklılıklardan hoşlanmayan üretici ve tüketiciler için vazgeçilmez olarak değerlendirilen cnc büküm makinesi sayesinde standart bir kalite sunulmaktadır. Tabiki standart bir büküm için standart malzemede şarttır. Farklı kalitedeki malzeme büküm kalitesi içinde önemlidir. Bundan sonraki aşamada kalıplar ve malzemenin uyumundan, büküm işlemi sırasında kullanılacak açıya kadar birçok etken tecrübeyle sabit olarak belirlenir. Artık üreticiye düşen tek şeyse üretimin keyfini çıkarmak ve oluşturulan standart sayesinde sorunsuz bir imalat süreci geçirmektir.

Hangi Sektöre Hitap Ediyor

CNC büküm, pratik ve kullanışlı yöntem olması sebebiyle birçok çeşitli sektörde gerekli olan ürünlerin üretilmesinde de büyük bir paya sahiptir.  Dünyada ve ülkemizde önemli sektörlerden olan otomotiv ve gemicilik sanayi en başta olmakla beraber, inşaattan makine imalatına, aydınlatmadan yedek parçaya, asansör malzemelerinden klimaya ve reklamcılık ile mimariye kadar pek çok aklanda CNC bükğm makineleriyle imal edilmiş parçaların var olduğunu görebiliriz.

Cnc Büküm Örnekleri